About Us

14.Sep.2017
Urfa'ya modern mezbahane yaptırılıyor

3100 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilen, günlük 2500 adet küçükbaş hayvan, 500 adet büyükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip mezbahaneGüneydoğu Anadolu Bölgesi'nde bir ilk özelliği taşıyor.

Avrupa Birliği standartlarına uygun inşa edilen modern mezbahanede incelemelerde bulunan Belediye Başkanı Dr. Ahmet Eşref Fakıbaba, inşaat çalışmalarının Mart 2014'te tamamlanacağı müjdesini verdi.

Hayvan Pazarı, Hayvan Barınağı, Saman Pazarı, Tarım Kent v.b yerleri tek bir yerde toplayarak kompleks haline getirdiklerini ifade eden Fakıbaba, “Öncelikle emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bahattin Özalp'ın maddi destek verdiği modern mezbahanenin müteahhitliğini ise İşadamı Hacı Yavuz üstlenmiş durumda. Şanlıurfa Belediyesi olarak Yeni Hayvan Pazarı'nda inşa edilen mezbahanenin bölgenin en temiz en modern mezbahanesi olacağına yürekten inanıyorum. Hayvan Pazarı, saman pazarı, mezbahaneTarım Kent bir olarak düşünüldüğünde hepsi bir yerde kompleks şekline getirilmiş. Bunun özellikle burada esnafa ve vatandaşlarımıza büyük bir kolaylık getirdiğini söyleyebiliriz” dedi.

http://www.memurlar.net/haber/408186/urfa-ya-modern-mezbahane-yaptiriliyor.html