About Us

19.Jan.2010
Şanlıurfa Otogarı açılış için gün sayıyor

Şanlıurfa Otogarı açılış için gün sayıyor

Şanlıurfa Otogarı’nın inşaatı tamamlandı. Nisan ayında resmi açılması planlanan yeni otogara firmaların taşınma işlemleri devam ediyor.

Şanlıurfa Belediyesi tarafından ihale edilen ve 31 Ekim 2008 tarihinde düzenlenen görkemli bir törenle temeli atılan Şanlıurfa Yeni Otogar inşaatı tamamlandı. Tarih, Kültür ve Medeniyet Şehri olan GAP’ın başkenti Şanlıurfa’nın tamamlanan yeni otogarını ziyaret eden sivil toplum kuruluşları yeni otogara hayran kaldılar. Yeni otogarın içinde belediye tarafından Şanlıurfa Otobüsçüler Derneği için de yer tahsis edileceği açıklandı.

Şanlıurfa yeni otogarı Şanlıurfa-Mardin çevre yolunun kuzeydoğu kesiminde 60 dönümlük bir alan üzerine Yavuz Kardeşler İnşaat tarafından inşa edildi. Şanlıurfa yeni otogarı bölgede bir ilk olma özelliği taşıyor. 2 ana kattan oluşan Yeni otogarda alt kat ilçelere ait minibüs terminali, üst kat ise şehirlerarası otobüs terminali olarak hizmet verecek. Yeni otogar günümüzün modern mimari anlayışına uygun bir şekilde yapıldı.

Yavuz Kardeşler İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hacı Yavuz "Yeni otogar tesisi, terminal ve alışveriş merkezi olmak üzere 2 etaptan oluşuyor. Birinci etapta terminal binası, otobüs ve minibüs peronları ile ziyaretçi otoparkları yer aldı. Son derece modern bir görünüme sahip olan Yeni otogarda merkezi iklimlendirme, yürüyen merdivenler ve panoramik asansörler, tüm teknolojik konfor ve donanımlar düşünülmüş. 30 adet otobüs peronu, bilet satış gişeleri, yolcu bekleme salonları, lokantaları, kafeterya ve çeşitli meslek dallarında onlarca işyerinin yer aldığı yeni otogarda ayrıca 220 araç kapasiteli bir otopark da yer alıyor" dedi.

www.UlasimOnline.Com